Mans ilgi gaidītais atvaļinājums

Vasara ir atvaļinājumu laiks. Beidzot arī es, pēc daudziem gadiem izlēmu mazliet padomāt par atpūtu. Tā kā mūsu vasara ar sauli un labiem laika apstākļiem mūs nelutina, mēs ar sievu sakravājām čemodānus un aizlidojām uz silto Spāniju. Visu nedēļu pavadījām neaizmirstami un līdzi atvedām milzums iespaidu. Labāk par vārdiem par mūsu īso ceļojumu pastāstīs šīs dažas fotogrāfijas. 

 Tā kā lidot man sanāk reti, tad bija mazliet bail. Īpaši tad, kad lidmašīna iekļuva gaisa bedrēs. Bet es centos par to nedomāt. Es sēdēju pie loga un jau lidmašīnā sāku fotoaparāta iesildīšanu. Fotogrāfijā ir redzami Alpu kalni. Skaisti.

Spānija

Tā, lūk, aizsākās mūsu ceļojumi pa Tarragonu un Barselonu. Tur pat ar karti ir grūti orientēties. Gide uzreiz mūs pabrīdināja, ka vietējiem labāk nejautāt kā kaut kur nokļūt. Viņi ir ļoti pretimnākoši un vienmēr norādīs virzienu. Pat tādā gadījumā, ja to nemaz nezin. Tādi, lūk, viņi tur dīvainīši.

Mūsu viesnīca

Ar viesnīcu mēs palikām ļoti apmierināti. Pat garās rindas restorānā uz brokastīm, pusdienām un vakariņām nespēja aptumšot mūsu noskaņojumu. Labs serviss, laipns personāls, mājīgs numuriņš un vienreizējs skats no loga.

Man patika, kā viņi vāca atsauksmes par viesnīcu. Kaut kur nedēļas vidū, vakariņu laikā, pirms ieejas restorānā parādījās galds ar konfektēm, šampanieti un kaut kādu dārgu gaļu. Tur stāvēja šefpavārs un vadīja procesu: grieza gaļu, lēja šampanieti, meitenēm dāvināja skaistas rozes. Iesākumā es nesapratu, kāpēc viņi to dara, bet tikai tad, kad mums iedeva anketu un pildspalvu, es sapratu šī gājiena jēgu. Pēc tāda patīkama ievada vienkārši neiespējami bija anketā likt sliktas atzīmes. 

Piemineklis

Kaut kāds interesants piemineklis kaut kādiem revolucionāriem.

Vietēji uzņēmēji

Šie ir visvisādu lietiņu nelegālie tirgoņi. Viņi izvieto preci vietās kur ir visvairāk cilvēku un, protams, ka viņus dzenā policija. Tiklīdz mana garāmbraucošu patruļu, viņi uzreiz operatīvi savāc savu tirdzniecības vietu un mūk prom. Noķert nav iespējams. Skrien ātri. Viens no tirgoņiem (pirmais uz foto), ieraudzījis, ka es viņus fotografēju, savilcis uzacis, piecēlās, sāka kaut ko skaļi aurot un jau gandrīz sāka doties mūsu virzienā. Bet viss kaut kādā veidā beidzās labi. Es ātri atvainojos un mēs ātrā solī aizgājām no tās vietas.

Akvārijs

Pirmo reizi es biju tādā akvārijā. Liela tā daļa, protams, netika pelnījusi īpašu uzmanību. Pats neaizmirstamākais un interesantākais – divi stikla tuneļi, kur no visām pusēm peld haizivis, rajas un cita radība. Ļoti neparasti un interesanti.

Lai izietu no akvārija, mums bija jāiziet cauri visam rotaļlietu un suvenīru veikalam. Kaut ko nenopirkt bija vienkārši neiespējami. Lūk, tāds praktisks mārketinga gājiens.

Kopumā mēs laiku pavadījām brīnišķīgi. Iespaidu un emociju tagad pietiks uz ilgu laiku. Īpašs paldies Ingrīdai no tūrfirmas Triloģija, kura mums palīdzēja veikt pareizo izvēli.